RSS

پیرامون دادگاه ها

28 اوت

     یک مساله ای که  در اعتراض به روند برگزاری این دادگاه وجود دارد این است که متهمان موجود در این دادگاه  از طیف فوق العاده  گسترده و  رنگارنگی  تشکیل شده -اند. از سعید حجاریان به عنوان یک تئوریسین اصلاحات و افراد  قدیمی اطلاعاتی نظام  تا یک جوان خیابانی نئشه که اتهام وی آتش زدن یا خاموش نکردن یک کانکس نظامی نیمه سوخته است تا  خانم کلوتید ریس به اتهام حضور در تجمعات ، عکاسی وایمیل زدن به همکارن و دوستانش! (من که متوجه اتهام ایشان نشدم) تا  تحلیلگر سیاسی سفارت انگلیس به اتهام  دیدار با نمایندگان احزاب و  گروه های دانشگاهی و تحلیل اتفاقات رخ داده برای مسوولان بالارده اش – احتمالا شغل ایشان خود ، جرم است – اصولا  ارتباط چندانی چه از لحاظ دیدگاه و چه از لحاظ کارکرد نمی توانند با همدیگر داشته باشند.تا آنجا که وکیل حجاریان خواستار محاکمه بعضی از موارد در دادگاه عمومی شد.

اما دادگاه موجود که احتمالا برای آرام سازی توده مردم به این سرعت ، رسیدگی و به این شدت ، رسانه ای می شود باید  مدیریت تفکیک  درستی بر رسانه ای کردن آن  بود. اینکه بحث انقلاب مخملی ( که قبل از دادگاه ها توسط عده ای به ظاهر تندرو مطرح می شد و بی ربط می نمود) در اولین متن کیفرخواست آن هم به آن صورت نه صرفا جزایی ، بلکه تحلیلی – سیاسی مطرح بشود و بعد مخاطب را دچار شوک واگویه هایی همچون ابطحی و عطریانفر بکنند به شدت غیرعادی و غیرمنطقی جلوه می کند. جالب توجه اش  این است که   اکثر متهمان اصلا حرفی از انقلاب مخملی ، کتانی  یا هر چیز دیگری نمی زنند و شاید هم اصلا خبری از این جور  انقلاب ها  ندارند.  سخنان عماد افروغ

یکی موسوی را  به آشوب متهم می کند در حالی که از قبل با موسوی مشکل داشته و دارد./ ابطحی

یکی می گوید بنده از سالهای قبل کارم بمب گذاری  و ترکانیدن آدم ها بوده و در آشوبهای اخیر هم همین برنامه را داشتیم./این کجایش نرم است ،نمی دانم!

آن جوان بنده خدا می گوید " نمی دانم چه شد چهار تا کوکتل مولوتف ساختم و توی کوچه مان امتحانش کردم!

رمضان زاده : ما با دولت الفنون مشکل داشتیم و هنوز هم داریم!

جدا از اینکه خود دادگاه  و اینکه آیا  این اتهامات به آنها می چسبد یا نه ، مد نظر باشد. القائات و شیوه رسانه ای کردن آن عجیب به نظر می رسد.

آیا همه اینها باز هم از بی نظمی و مدیریت دقیانوسی حکایت دارد یا  اینکه مخاطب قرار است واقعا آن چیزی که منعکس می شود را دریافت کند؟

 

 

 
بیان دیدگاه

نوشته شده توسط در 28 اوت 2009 در Uncategorized

 

نظری داری؟

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

 
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: